Philips strona firmowa

Ciąża, szczęśliwy poród i późniejsze wychowanie dziecka to najszczęśliwsze momenty bycia wszystkiej kobiety. Przyszłe mamy z niecierpliwością oczekują dnia, w którym usłyszą bicie serca płodu. Stanowi wówczas dla nich znak, że rozwój dziecka przechodzi w pięknym kierunku oraz oraz w cudowny sposób uświadamia je, iż mają pod sercem swojego przyszłego, ukochanego potomka. Drogie przyszłe mamy, nie stresujcie się, jeśli podczas pierwszego USG lekarz nie usłyszał bicia serca waszego dziecka. We wczesnych fazach rozwoju płodu zmiany są znacznie mocno, praktycznie z dnia na dobę, i pierwsze bicie serduszka jest realne do zrozumienia teraz w 21 dniu ciąży.

https://neoproduct.eu/lv/goji-cream-efektiva-dabiska-pretgrumbu-krema-iedarbiba-uz-novecosanas-pazimem/

Na początku serce dziecka nie przypomina znanego nam narządu. We wczesnych fazach rozwoju płodu stanowi wtedy bowiem jedynie swego rodzaju rurka, która pompuje krew. Natomiast około 14 tygodnia ciąży serduszko dziecka będzie na końcu istotne (całe 6 mm), że będzie ważna je obejrzeć w badaniach USG. Niestety, wciąż będzie natomiast za małe, by ocenić jego dobry rozwój. Aby dobrze ocenić rozwój dziecięcego serca, potrzebne będzie zaczekanie do około 20 tygodnia ciąży, kiedy serduszko nienarodzonego dziecka osiągnie wielkość 20 mm.

Jeżeli chodzi o usłyszenie bicia serca, będzie ono możliwe już prawie 11 tygodnia ciąży, a tylko za pomocą specjalistycznej aparatury, jaka jest w stopniu przetworzyć przepływ krwi na dźwięk. I właściwe bicie serca, przy zachowaniu stetoskopu, jest możliwe dopiero po przekroczeniu 18 tygodnia ciąży. Warto poczekać na obecny moment – pierwszego bicia serca naszego przyszłego dziecka nie zapomnisz już nie.

Przez cały okres ciąży krew płodowa nie dopływała do płuc maleństwa. Istniał toż to znak dla kształtującego się organizmu dziecka, że dalej nie moment na indywidualne oddychanie, należy za to skoncentrować się na określonym rozwoju organów. Tak dlatego, serce dziecka będzie w sumie rozwinięte tylko w terminie porodu. Z tego punktu wsłuchiwanie się w bicie serca płodu będzie dopuszczalne w jakiejkolwiek chwili. Wystarczy tylko delikatnie przyłożyć ucho do piersi dziecka.